Abarth AUTOMOBILELODZ ŁÓD¬ Abarth AUTOMOBILELODZ ŁÓD¬
AUTOMOBILELODZ
      
Alfa Romeo Fiat Dostawcze Jeep  
 
    www.abarth.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Abarth 500C

Stylistyka

Nadwozie

Wzrok od razu przyciągają nowe rozwiązania kolorystyczne, a zwłaszcza opcjonalne dwukolorowe nadwozie oraz oryginalny elektrycznie otwierany materiałowy dach.
Wydłużony dynamiczny spojler przypomina o tym, że Abarth 500C jest przede wszystkim samochodem sportowym. Spojler, oprócz bardziej sportowego wyglądu, zapewnia również większe dociążenie auta przy wysokich prędkościach oraz lepsze rozprowadzanie strumienia powietrza opływającego samochód.
Uroku Abarthowi 500C dodaje nowa stylistyka opcjonalnych 17-calowych obręczy kół ze stopów lekkich w kolorze tytanowym lub 5-ramiennych lakierowanych na biało.

Silnik

Abarth Fiat 500C to prawdziwy Abarth, co potwierdza silnik 1.4 T-Jet o mocy 140 KM (na przyspieszenie 0-100 km/godz. potrzeba zaledwie 8,1 sekundy; moment obrotowy 206 Nm przy 2000 obrotów w trybie Sport). W sumie jest to silnik, który zapewnia znakomite osiągi, a jednocześnie sprawia, że prowadzenie Abartha 500C to wielka przyjemność, również w codziennym użytkowaniu. Wchodząc w szczegóły - silnik ma 4 cylindry, 16 zaworów i pojemność skokową 1368 cm3 (doładowanie turbosprężarką IHI RHF3-P o stałej geometrii). Zapewnia znakomite osiągi: prędkość maksymalna wynosi 205 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 7,9 sekundy. Jest to również zasługa funkcji overboost (zwiększenie przyspieszenia na wyższych biegach), aktywowanej przy pomocy przycisku Sport, która przestawia mapę doładowania i wtrysku, a także usztywnia układ kierowniczy. Osiągi w pełni zgodne z duchem Abartha, przy ograniczonym zużyciu paliwa: 6,5 l/100 km w cyklu mieszanym. Ten żwawy i zrywny silnik jest jednocześnie niezwykle ekologiczny. Abarth 500C spełnia normę emisji spalin Euro5.

Bezpieczeństwo

Stworzony, by spełniać najbardziej surowe wymagania i normy, Abarth 500C jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w całym segmencie. Stabilne i skuteczne hamowanie, bardzo duża zrywność, którą zapewnia silnik o mocy 140 KM oraz zawsze przewidywalne zachowanie się na drodze, pozwalają nowemu Abarthowi 500C bez trudu pokonywać krytyczne sytuacje.
 
Abarth 500C został seryjnie wyposażony w 7 poduszek powietrznych (dwie przednie, dwie kurtynowe, dwie boczne i jedną do ochrony kolan kierowcy), wiedzie prym w tej kategorii samochodów. W tym nowym modelu zastosowano wyrafinowane rozwiązania techniczne, zapewniające kierowcy doskonałą kontrolę nad samochodem (bezpieczeństwo czynne): ABS z systemem EBD (Electronic Brake Distribution), nowoczesny system ESP (Electronic Stability Program), system przeciwpoślizgowy ASR (Anti Slip Regulation), urządzenie Hill Holder, które wspomaga kierowcę podczas ruszania pod górę i HBA (Hydraulic Brake Assistance), który pomaga w przypadku awaryjnego hamowania.


Oprócz tego, Abarth 500C posiada rozwiązanie znane z Abartha 500 - system TTC (Torque Transfer Control), który poprawia przenoszenie momentu obrotowego z silnika na koła, a w szczególności zapewnia bardzo dobre zachowanie się samochodu na zakrętach, urozmaicając sportową jazdę i czyniąc ją bardziej bezpieczną.

Pobierz plik z danymi technicznymi.

  
  
  
  wróć
 
 
AUTOMOBILE TORINO SP. Z O.O.

ŁÓD¬
UL. 3 MAJA 1/3
93-408 ŁÓD¬
Tel.: (42) 6897230
e-mail

 
 
· polityka prywatno¶ci    · informacje o cookies