Abarth AUTOMOBILELODZ ŁÓDŹ Abarth AUTOMOBILELODZ ŁÓDŹ
AUTOMOBILELODZ
      
Alfa Romeo Fiat Dostawcze Jeep  
 
    www.abarth.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aktualności

   


2014-05-22
Abarth 695 biposto: „najmniejszy supercar” oficjalnym samochodem imprezy „Gumball 3000 2014”.

  • Oficjalny debiut na trasie Abartha „Gumball 3000" 695 biposto.
  • "Gumball 3000": nietypowy wyścig dla 120 supersamochodów, które pokonują ponad 3000 mil w niecałe 10 dni.
  • Abarth - jedyny oficjalny partner „motoryzacyjny" 16. edycji, która połączy Amerykę Północną z Europą.

Po oficjalnym debiucie na 84. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, „najbardziej abarthowy ze wszystkich Abarthów", po raz pierwszy wyjeżdża na drogę.

Ważący 997 kg, wyposażony w silnik 1.4 T-jet o mocy 190 KM, z najlepszym w tej kategorii stosunkiem masy do mocy (5,2 kg/KM) oraz przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,9 sek., Abarth 695 biposto będzie oficjalnym samochodem szesnastej edycji „Gumball 3000".

To pierwszy raz, gdy wyznacza się oficjalny samochód w „Gumball 3000", nietypowym wyścigu, otwartym tylko dla 120 niesamowitych supersamochodów, pokonujących  3000 mil w niecałe 10 dni.

Po emocjonującym wyścigu, zorganizowanym w 15. rocznicę wyścigów pomiędzy Kopenhagą a Monaco, tegoroczna edycja „Gumball 3000" jest gotowa do pokonania dwóch kontynentów, trasą rozpoczynającą się w South Beach na Miami i kończącą na hiszpańskiej Ibizie: z pewnością tegoroczna impreza będzie jeszcze bardziej ekscytująca i urzekająca niż zwykle, zarówno dla kierowców, jak i dla fanów.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju przygoda dla uczestników imprezy, którzy między 4 a 11 czerwca z Ameryki dotrą do Europy: po kolejnych etapach w Miami, Atlancie i Nowym Jorku, wszystkie 120 samochodów przeleci nad Atlantykiem, aby wylądować w Szkocji. Tutaj, w Edynburgu, „Gumball 3000" uzupełni swój skład o supersamochód  Abarth 695 biposto, który zadebiutuje oficjalnie na trasie.

Dwuosobowy samochód ze znaczkiem Skorpiona uwolni swoje 190 KM, stając się niekwestionowaną gwiazdą imprezy. Na ikonę edycji 2014 wyścigów „Gumball 3000" wybrał „najszybszego Abartha wszech czasów", przydzielając mu prestiżowy numer #1.

Maximillion Cooper, dyrektor generalny i pomysłodawca imprezy, oświadczył, że czuje się zaszczycony i zadowolony, mogąc być oficjalnym kierowcą Abartha 695 biposto, samochodu, który stanowi kwintesencję Abartha: „size - rozmiar", cecha własna samochodów ze znaczkiem Skorpiona, „small supercar - mały superamochód" we włoskim stylu i „racing - wyścigi", pasja szybkości i codziennych wyzwań - obejmującego jednocześnie wartości reprezentowane przez „Gumball".

"Gumball 3000" powstał w 1999 roku z pomysłu Maximilliona Coopera, byłego kierowcy wyścigowego, projektanta i brytyjskiego przedsiębiorcy, włączonego przez Complex do grona 50 najbardziej wpływowych osób w świecie motoryzacji, potrafiących połączyć samochody, muzykę, modę, sztukę i rozrywkę. Cooper zapożyczył słowo „Gumball" od Andy'ego Warhola, który użył go, aby opisać, jak publiczność „przeżuwa" kulturę pop, tak samo jak gumę do żucia. Natomiast liczba „3000" odnosi się do fascynacji Coopera przyszłością, szczególnie w momencie, w którym świat wchodził w XXI wiek. W tej legendarnej już podróży uczestniczyli artyści i międzynarodowe sławy, członkowie rodzin królewskich, ludzie występujący w rankingach Forbesa, miliarderzy, założyciele spółek Blue Chip, przyciągając natychmiast uwagę prasy i publiczności. Tym samym informacje na temat imprezy ukazują się w głównych mediach, publikacjach, pismach motoryzacyjnych i lifestyle'owych, aż po okładki The Financial Times, GQ , Esquire, FHM i CAR.

Drogi łączące szkocką stolicę z Ibizą - prowadzące przez Londyn, Paryż i Barcelonę - będą pierwszymi, które wystawią na próbę doskonałe osiągi prawdziwego supersamochodu, jakim jest Abarth 695 biposto, osiągającego maksymalną prędkość 230 km/h. Poza tym, po raz pierwszy w samochodzie „street legal" została zamontowana skrzynia biegów z pierścieniami zapadkowymi i z zewnętrznym sterowaniem oraz samoblokującym mechanizmem różnicowym oraz sprzęgło pochodzące z samochodów wyścigowych, dzięki czemu zmiana biegów jest tak szybka, że wytrawni kierowcy nie muszą używać sprzęgła.

W każdym mieście odwiedzonym przez „Gumball" marka Abarth - jedyny oficjalny partner motoryzacyjny - odgrywać będzie wiodącą rolę: Regent Street w Londynie, Les Jardin des Tuileries w Paryżu, Barcelona i Old Town Port na Ibizie przyjmą setki tysięcy osób, a Abarth jest gotów, aby uświetnić każdy przyjazd swoimi fantastycznymi samochodami.

Poniżej kalendarz imprezy:
4 Czerwca - Przyjazd do Miami
5 Czerwca - z Miami do Atlanty
6 Czerwca - z Atlanty do Nowego Jorku
7 Czerwca - z Nowego Jorku do Edynburga
8 Czerwca - z Edynburga do Londynu
9 Czerwca - z Londynu do Paryża
10 Czerwca - z Paryża do Barcelony
11 Czerwca - z Barcelony na Ibizę.

 


 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies